Detail článku

Organizmus v zimě a příprava na jaro

Organizmus v zimě a příprava na jaro

3.12.2015

Chcete mít dostatek energie v zimě a nepřipojit se k většině populace s jarní únavou?
Poslouchejme své tělo a poučme se z přírody. Ta na podzim odevzdala své plody, shodila listí a začala si dopřávat odpočinek a regenerovat. Jak se chováme mi lidé? Točíme motor opět naplno. Šílíme z nadcházejících svátků. Snažíme se mít vše dokonalé. Je třeba stihnout úklid, nákupy dárků, navařit a napéct hromady pochutin. Veškerou energii směřujeme na těch pár svátečních dnů.
Výsledek? Po vánocích padneme vysílením. Náš organizmus je vyždímaný a vysílá žádost o doplnění šťávy. My se ze zvyku začneme tláskat všemi možnými dobrotami, které se na rodinných návštěvách nabízejí. Z přemíry cukru a tuku tělo dostává šok.
Situace se ještě jednou zopakuje na závěr roku. A co příroda? …...Odpočívá.

Po silvestru máme najednou všichni potřebu začít nový rok co možná nejlépe a je tedy potřeba napnout síly, abychom byli co nejlepší a nejvýkonnější. No a samozřejmě taky musíme začít co nejvíc sportovat a shodit kila nabraná svátečním přejídáním a povalováním u televize.

Mudrc naopak žije v souladu s vesmírnými cykly a tak plyne s proudem řeky života, využívá změny energií k vlastnímu prospěchu a šetří svou životní sílu, kterou potřebuje ke smysluplnému a kvalitnímu životu.

Již tisíce let staré spisy vysvětlují, jak se v zimě třeba chovat. Příroda nám to ukazuje názorně.
Od konce listopadu do vánoc bychom měli odpočívat. V klidu prožít svátky. Věnovat si čas sebereflexi a odložit to, co do nového roku již nechceme. V lednu pak začít obnovovat síly a posilovat organismus, abychom si na jaře mohli dopřát očistu a v plné síle vyrazit vstříc novým zážitkům a úkolům.
Právě první měsíc nového roku totiž máme šanci obnovit 80% sil na celý příští rok.

Na jaře se příroda začíná s velkou vervou probouzet a ožívat. Je to obrovská síla, která umožní malému zelenému klíčku ze semínka, které vzniklo v létě a na podzim a v zimě leželo a odpočívalo, aby prorazilo i neprodyšný a tvrdý asfalt. V téhle dravé energii se ocitneme každé jaro mi všichni.
Jenže drtivá většina z nás to dělala naprosto naopak. Kmitala, zatěžovala organismus i psychiku v „odpočívacích“ měsících a na jaře jsme unavení. Místo abychom se přirozeně drali kupředu jako ten klíček, uleháme s chorobou, nebo přebíjíme únavu stimulanty.

Teď je ten správný čas!!

Prosinec začal a právě teď je ta správná doba postarat se o sebe tak, abyste měli na jaře co nejvíc sil.
Neplýtvejte zbytečně svou energií a neztrácejte tak energii ledvin (zima je obdobím vody). Choďte brzo spát. Je třeba chránit se před chladem a vyhledávat teplo jak vnitřní, tak vnější. Jíst hřejivá jídla, ale né opět příliš pálivá. Nepřehánějte to se sportem a veškerou aktivitu regulujte s ohledem na pěstování své energie.

Informace máme. Teď je na každém z nás, jak se zachováme.

 

 

Komentáře

Buďte první, kdo přidá komentář k článku...

Vložte komentář

(bude zobrazeno jako autor komentáře)

(nebude zobrazen veřejně)

 
 
 
 
 

created by entity

© 2014 yogasol.cz, všechna příslušná práva vyhrazena.