Detail článku

Věk Vodnáře a probuzení

Věk Vodnáře a probuzení

20.10.2014

Nastal Věk Vodnáře. Prázdnota, šílenství a bolest se týkají každého z nás.
Ve Věku Vodnáře neexistují tajemství! Informace jsou dostupné. Je skvělé, že stiskem klávesy získáme jakoukoli informaci. Problémem je, že lidský mozek nemá systém, jak nakládat a orientovat se v takovém množství informací. Jak se s touto výzvou popasujeme záleží na inteligenci každého z nás.


Radikální přechod do tohoto Věku má řadu dimenzí. Lidé všude na světě o něm mluví, dělají předpovědi, nebo se snaží vyvrátit jeho existenci. Všichni ale vnímají jasný pocit naléhavosti a rozsáhlé změny ve společnosti. Změny jsme zažívali vždycky, ale zřídka s takovou intenzitou a rychlostí a nikdy v takovém rozsahu.

Tato změna probíhá na všech úrovních života současně. Není postupná a systematická, ani není v každém okamžiku předvídatelná. A každého z nás ovlivňuje osobně. Nezávisle na tom, jak tu změnu vnímáme, každý z nás hledá jak se s ní vypořádat. Každý člověk musí přijmout zodpovědnost za pozvednutí a řízení vlastního stavu vědomí, za vyrovnání se s nepřetržitým stresem a řešením množství problémů. Deprese a duševní onemocnění související s únavou dosáhly úrovně epidemie a jejich výskyt ve zvýšené míře stále narůstá.


Intelekt nestačí. Potřebujeme nový vztah k intuici, emoci a instinktu.
Informace a vědění nestačí. Potřebujeme moudrost.


Jsme ve věku paradoxu. Svět je globálnější a zároveň individuálnější, méně hranic a zároveň narůstající potřeba politického rozdělení. Vše je rychlejší a zároveň máme méně času. Potřebujeme daleko více lásky a svornosti, neboť trpíme mnohem větším strachem a obrovskou nejistotou.
Odolnost a vysoký výkon jsou obvyklými kritérii, podle kterých se hodnotí všichni lidé a jejich práce. Je třeba se obracet dovnitř a regenerovat se.


Musíme se naučit používat naši mysl jinak. V příštích několika desetiletí se změní mysl budoucího člověka a to jak do citlivosti, tak do kvality. K této změně kvality naší mysli dojde automaticky a u některých lidí už začala.
Vnější vzdělání pocházející z informační revoluce musí být sladěné s vnitřní výchovou k moudrosti, sebevládě, intuici a používání neutrální mysli. Potřebujeme prostřednictvím filtru intuice, moudrosti a pozitivní, negativní a neutrální mysli vědomě řídit náš mozek, mysl a stavy vědomí.
Musíme být disciplinovaní v tomto minimálně disciplinovaném světě.

 -z učení YOGI BHAJANA-

 

 

Komentáře

Buďte první, kdo přidá komentář k článku...

Vložte komentář

(bude zobrazeno jako autor komentáře)

(nebude zobrazen veřejně)

 
 
 
 
 

created by entity

© 2014 yogasol.cz, všechna příslušná práva vyhrazena.