Václav Hnízdil aka Bhajanpal Singh

V letech 2001 – 2009 jsem studoval jógu na ostrově Tenerife a to především pod vedením učitelky Patrizia de Sabata, která je pro mě sluníčkem a zosobněním živoucího mistra hathayogy školy iyengar. Škola iyengar je svou šetrností ideální pro korekce biomechanických tělesných obtíží. Zlomem v životě byl rok 2006, kdy mi byl po vleklých bolestech beder diagnostikován benigní nádor v míšním kanálu, který téměř přerušil míchu. Dle lékařů jsem unikl o vlásek kolečkovému křeslu. Pohybové nadání jsem bral jako samozřejmost a náhle jsem úplně ztratil rovnováhu, půl těla jsem téměř neovládal a v 25 letech jsem se učil znova chodit.

Takto mě vesmír přinutil se zastavit a přehodnotit dosavadní hektický život. Díky józe jsem ku překvapení rehabilitačních lékařů začal chodit v podstatě okamžitě a pomalu zpět nabýval rovnováhu. Velmi tímto děkuji svému příteli Michalu Novotnému (lékař ATP tenistů a českého Daviscupového týmu), jehož zásluhou se podařilo problém na poslední chvíli diagnostikovat a který o mě následně pečoval a učil mě fyziologii a rehabilitaci dle západní medicíny.

V letech 2008 a 2009 jsem se zúčastnil intenzivních kurzů kundalini jógy pod vedením Carlose Uruttii Francote a tento zážitek změnil můj život a pohled na praxi jógy. Carlos mi ukázal realitu vyššího vědomí a neuvěřitelnou sílu královské disciplíny Kundalini jógy. Od tohoto okamžiku se věnuji jejímu intenzivnímu studiu.

V roce 2013 jsem vystudoval roční kurz pro učitele Kundalini jógy pod vedením skvělých evropských lektorů jako jsou Satya Singh, Kai Michaelis, Anja Luhrs, Guru Sansar Kaur. Dle tradice jsem přijal sikhské duchovní jméno Bhajanpal Singh.

Hathajóga školy iyengar svým zaměřením na tělo skvěle doplňuje kundalini jógu, která rozvíjí vědomí vyššího Já a intuici. Jóga mi ukázala, že vlastní realitu si projektujeme každý sám a každý musí vzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou.

Každý máme za úkol žít naplno své poslání. Tím mým je sdílet radost ze života, pohybu a vědu jménem jóga.

created by entity

© 2014 yogasol.cz, všechna příslušná práva vyhrazena.